پرچمدار Galaxy S9 Plus سامسونگ نسبت به نسل قبلی یا همان S8 Plus دوربین پیچیده‌تری دارد، بدنه‌اش از جنس آلومینیوم سری 7 طراحی شده و محافظ Gorilla Glass 5 آن هم ضخیم‌تر است. همین موارد کافی هستند تا S9 Plus قدری گران‌تر از نسل قبلی خود قیمت گذاری شود. برخی تحلیل گران و کارشناسان قطعات الکترونیکی از مؤسسه TechInsight تازه‌ترین پرچمدار سامسونگ را باز کرده و قطعات آن را تفکیک کرده‌اند. آن‌ها با توجه به آنچه در S9 Plus مشاهده کرده‌اند ادعا می‌کنند که ساخت این گوشی نه تنها از S8 Plus بلکه از فبلت Note 8 هم با وجود قلم استایلوس و دوربین دوگانه‌اش، گران‌تر است.

S9 و S9 Plus اولین گوشی‌هایی هستند که با قابلیت دیافراگم متغیر معرفی شده‌اند و پیشرو بودن در چنین تکنولوژی نوینی علاوه بر تعبیه حسگر پایش فشار خون، نمی‌تواند ارزان باشد. از طرفی وقتی پای هزینه ساخت به میان می‌آید، آیفون 10 اپل احتمالا S9 سامسونگ را شکست می‌دهد.

در میان سه آیفون 2017 اپل، هزینه ساخت و اسمبل کردن آیفون 8 پلاس از سایر مدل‌ها کمتر برآورد شده است در حالی که آیفون 10 همچنان از نظر سود از دو مدل آیفون 8 و آیفون 8 پلاس برتر است. گزارش شده است که آیفون 10 اپل به قیمت تقریبا 3 برابر هزینه خالص ساختش در بازار به فروش می‌رسد و از طرف دیگر قیمت فروش S9 Plus حدودا 2 برابر هزینه ساخت آن است. البته این ارقام با توجه به قیمت فروش در آمریکا اعلام شده‌اند و در نظر داشته باشید که قیمت فروش اروپایی و آسیایی آیفون‌های اپل کمی بیشتر هستند.